Podzimní tvoření

Tvoření do deníku u nás doma

Rozhodla jsem se, sdílet s Vámi inspiraci z podzimního tvoření a pár hravých výtvarných technik pro uvolnění kreativity. Deník u nás vyplňují dvě děti. Čtyřletý Divíšek a desetiletá Violka.

Podzimní příroda je nádherná. Zatímco stromy mají úžasné barvy a nádherně zbarvené listy pomalu opadávají, na loukách kvete stále spousta květů.

V řidších korunách stromů si můžeme užívat pohled na ptáčky. 

Zářijový skřítek 

Divíšek se rozhodl vytvořit na úvodní stránku pro měsíc září skřítka. Začal barevnou tuší, kterou foukal po papíře brčkem. Tím měl krásný základ pro rozvíření fantasie :-). Co budou ručičky a co hlavička? Pokračoval voskovkou a přes ní vrstvu vodovkami (ten efekt, je u mých dětí velmi oblíben). Obrázek pak došperkoval barevnými tušemi - na špejli i na štětci).

Prožitek z tvoření byl obrovský :-)

 Velmi se mi osvědčilo, nabízet dětem různé barvy a techniky, ne však najednou, nýbrž ve vrstvách --> dítě si pro začátek zvolí třeba fixy, pak vodovky na větší plochy, detaily může ladit pastelkami a na konec třeba ještě puntikovat tuší, nebo lepit přírodniny. Snažím se nabízet techniky, co se k sobě hodí, konečný výběr je ale na dítěti :-).

Je potřeba akorát mokrou vrstvu nechat uschnout.

 

Louka v září

 

Pravidelně sbíráme spadané listy, natíráme temperami a obtiskujeme do deníku. Obtisk se krásně dá dokreslit na skřítka, ptáčka, nebo jiného tvora. 

Děti mých přátel, které mi dovolily sdílet jejich výtvory:

Zpět do obchodu