Podzimní tvoření 2

Hledání lístkových bytůstek

 

Podzimní spadané listy jsme natírali barvou a obtiskovali na papír. Poté, co jsme si obtisk pořádně prohlédli, jsme do něj dokreslovali očka, ručky, nožky a bytůstka je tu.

Stačí opravdu málo a objeví se charakter :-).

 

Šiškové ryby

Z obtisku smrkové šišky vznikne šupinaté tělo ryby, zbývá jen dokreslit na štiku, kapra, nebo okouna... Okolní vodu jsme tvořili obtiskem bublinkové fólie. Tvoření se hodí se k zamyšlení, jak se ryby chystají na zimu.

Čtyřletý synek Divíšek si do deníku chtěl místo ryby vytvořit krokodýla. Povedl se mu báječně a měl z něj radost. Jeho krokodýl pluje v magické řece, plné kouzelných portálů pro ryby ;).

 

Tažní ptáci

Divíšek si vyplňování strany o tažných ptácích užil po svém. Spojoval potravu s několika ptáky zároveň a hrál si, že o kořist ptáci zápasí. Desetiletá Violka při krmení ptáků opravdu přemýšlela jak který druh žije a čím se nejradši krmí . Například dudek na rozdíl od většiny druhů nemá jazyk, proto loví hlavně potravu, kterou může na zemi ukovat a sezobat. Čáp je veliký, zvládne větší sousta a živočichy co žijí kolem vody, špaček má rád ovoce a bobule atd..

Obě děti přišly na to, že by v našich podmínkách měli špaček, datel, čáp a skřivan krušnou zimu.

 

 

 

Zpět do obchodu