Podzimní tvoření 2

Hledání lístkových bytůstek

 

Podzimní spadané listy jsme natírali barvou a obtiskovali na papír. Poté, co jsme si obtisk pořádně prohlédli, jsme do něj dokreslovali očka, ručky, nožky a bytůstka je tu.

Stačí opravdu málo a objeví se charakter :-).

 

Šiškové ryby

Z obtisku smrkové šišky vznikne šupinaté tělo ryby, zbývá jen dokreslit na štiku, kapra, nebo okouna... Okolní vodu jsme tvořili obtiskem bublinkové fólie. Tvoření se hodí se k zamyšlení, jak se ryby chystají na zimu.

Čtyřletý synek Divíšek si do deníku chtěl místo ryby vytvořit krokodýla. Povedl se mu báječně a měl z něj radost. Jeho krokodýl pluje v magické řece, plné kouzelných portálů pro ryby ;).

 

Tažní ptáci

Divíšek si vyplňování strany o tažných ptácích užil po svém. Spojoval potravu s několika ptáky zároveň a hrál si, že o kořist ptáci zápasí. Desetiletá Violka při krmení ptáků opravdu přemýšlela jak který druh žije a čím se nejradši krmí . Například dudek na rozdíl od většiny druhů nemá jazyk, proto loví hlavně potravu, kterou může na zemi ukovat a sezobat. Čáp je veliký, zvládne větší sousta a živočichy co žijí kolem vody, špaček má rád ovoce a bobule atd..

Obě děti přišly na to, že by v našich podmínkách měli špaček, datel, čáp a skřivan krušnou zimu.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení